14 lutego, 2024

AMETYST - ochrona, oczyszczenie, wyciszenie

AFIRMACJA: Mam do dyspozycji nieskończone możliwości.

AFIRMACJA: Nieskończone możliwości są dla mnie dostępne.

Ametyst jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych kamieni szlachetnych. Nazwa pochodzi od greckiego słowa "amethystos", które oznacza "niepodatny na upicie".

Ametyst to odmiana fioletowego kwarcu, cenionego zarówno ze względu na swoje piękno, jak i właściwości. Kamień ten ma różne odcienie fioletu, ale też subtelne odcienie różu. Charakteryzuje się  przezroczystą lub półprzezroczystą formą, co dodaje mu elegancji. Jest ceniony przez wiele kultur od starożytności.

Ametyst jest również tradycyjnym prezentem dla zakochanych. Jest uznawany za kamień ochronny i energetyczny, który ma zdolność uspokajania umysłu i pomagania w koncentracji. Często używany w medytacji i praktykach duchowych. Ametyst ma również pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne.

Według wierzeń, może pomagać w łagodzeniu bólów głowy i w bezsenności. Wpływać na układ nerwowy i przynosić ulgę w stresie i napięciu. Jest często wykorzystywany jako ozdoba i znak spokoju, równowagi i ochrony energetycznej.

Powstaje naturalnie poprzez krystalizację kwarcu fioletowego. Występuje na całym świecie, szczególnie w Brazylii, Urugwaju, Rosji i Zambii. Jego piękno doceniane jest
w jubilerstwie, gdzie jest stosowany do produkcji biżuterii, oraz w medycynie naturalnej i praktykach ezoterycznych jako kamień ochronny.

WŁAŚCIWOŚCI KAMIENIA I KRYSZTAŁU

PODSTWAOWE WŁAŚCIWOŚCI:

ZNAK ASTROLOGICZNY: Wodnik (od 20 stycznia do 18 lutego), Koziorożec (od 22 grudnia do 19 stycznia), Ryby (od 19 lutego do 20 marca), Panna (od 23 sierpnia do 22 września)

CZAKRA PODSTAWOWA: czakra trzeciego oka

CZAKRA DRUGA: czakra korony

INFORMACJE O KAMIENIU:

RZADKOŚĆ WYSTĘPOWANIA: Powszechny

KLASA MINERALNA: Krzemienny

UKŁAD KRYSZTAŁÓW: System kryształów trygonalnych

TWARDOŚĆ: 7 w skali Mohsa

WIBRACJA NUMERYCZNA: Liczba 3

SKŁAD CHEMICZNY: SiO2, dwutlenek krzemu

DZIAŁANIE ENERGII:

FIZYCZNE: Trądzik, uzależnienia, alkoholizm, równowaga metabolizmu, zaburzenia krwi, zaburzenia i zdrowie mózgu, siniaki, oparzenia, rak, trawienie i zdrowie układu trawiennego, proces umierania i przejście, egzema, rozedma płuc, układ endokrynologiczny i gruczoły, ból głowy i ulga w migrenie, uzdrawianie, problemy ze słuchem, opryszczka, produkcja hormonów, wzmocnienie i wsparcie układu odpornościowego, nadmierne pobłażanie sobie, bezsenność, swędzenie, płuca, zdrowie pamięci, nocne lęki i koszmary, pasożyty, nadaktywność fizyczna, szyszynka, przysadka mózgowa, leczenie pooperacyjne, łuszczyca, zdrowie układu oddechowego, infekcje i podrażnienia skóry, sen, uzależnienie od palenia i rzucenie palenia, opuchlizna, guzy i narośla, wirusy, osłabienie, dobre samopoczucie, zmarszczki.

EMOCJONALNE: rozproszenie lub uwolnienie gniewu, niepokój, radzenie sobie ze zmianami, radzenie sobie ze smutkiem, radzenie sobie ze stratą, podejmowanie decyzji, rozproszenie lub uwolnienie negatywności, równowaga emocjonalna, ból emocjonalny, strach, skupienie, miłość, motywacja, lęki nocne i koszmary, spokój i opanowanie, rozproszenie lub uwolnienie gniewu, zmniejszenie stresu lub napięcia, bezinteresowność, spokój ducha.

DUCHOWE: Projekcja astralna i podróże, świadomość, komunikacja i łączenie się z wyższą jaźnią, łączenie się z wewnętrznym dzieckiem, kosmiczna świadomość, interpretacja i przywoływanie snów, wzmacnianie intuicji, wzmacnianie zdolności psychicznych, harmonia, miłość, medytacja, mediumizm, podnoszenie wibracji, duchowa ochrona, telekineza, wizualizacja, mądrość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Logo Deep stone
⭐️Sklep z biżuterią z kamieni naturalnych⭐️
Deep Stone to marka stworzona z największą dokładnością i dbałością o każdy detal
SKLEP
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram