18 kwietnia, 2024

AKWAMARYN - uspokojenie, komunikacja, ochrona

AFIRMACJA: Moje serce i umysł są w harmonii.

Akwamaryn jest kamieniem naturalnym o niezwykle pięknej turkusowej lub błękitnej barwie. Jest to odmiana minerału berylu, który występuje głównie w kolorze niebieskim lub zielonym. Kamień ten jest ceniony ze względu na swoją wyjątkową estetykę oraz rzadkość.

Charakterystyczną cechą akwamarynu jest jego transparentność, która pozwala światłu przenikać przez kamień, nadając mu szlachetny i delikatny blask. W zależności od jakości kamienia, może on posiadać różne odcienie kolorów, od jasnego niebieskiego po głęboki turkusowy.

Akwamaryn jest także kamieniem o wysokiej twardości, co czyni go odpornym na uszkodzenia i zarysowania. Jest to niemalże niezastąpiony kamień w jubilerstwie, gdzie jest wykorzystywany do produkcji biżuterii takiej jak pierścionki, kolczyki, naszyjniki czy bransoletki.

Od wieków akwamaryn był uważany za kamień o magicznych i uzdrawiających właściwościach. Według legendy, miał on moc utrzymania miłości i szczęścia w związkach, a także miał chronić przed złym okiem i negatywną energią.

Dodatkowo, akwamaryn jest uznawany za symbol spokoju, harmonii, miłości i równowagi. Osoby noszące ten kamień często wierzą, że pomaga on w radzeniu sobie ze stresem, poprawia koncentrację oraz rozwija intuicję.

WŁAŚCIWOŚCI KAMIENIA I KRYSZTAŁU

PODSTWAOWE WŁAŚCIWOŚCI:

ZNAK ASTROLOGICZNY: Baran (od 21 marca do 19 kwietnia), Bliźnięta (od 21 maja do 20 czerwca), Ryby (od 19 lutego do 20 marca)

CZAKRA PODSTAWOWA: Czakra gardła

CZAKRA DRUGA: Czakra serca

INFORMACJE O KAMIENIU:

RZADKOŚĆ WYSTĘPOWANIA: Powszechny

KLASA MINERALNA: Krzemienny

UKŁAD KRYSZTAŁÓW: System kryształów trygonalnych

TWARDOŚĆ: Twardość od 7,5 do 8

WIBRACJA NUMERYCZNA: Liczba 1

SKŁAD CHEMICZNY: Be3Al2Si6O18, krzemian berylowo-glinowy

DZIAŁANIE ENERGII:

FIZYCZNE: trądzik, alergie, zaburzenia autoimmunologiczne, problemy z pęcherzem, zaburzenia i zdrowie mózgu, kaszel, ból i problemy z uzębieniem, egzema, obrzęk, zaburzenia i infekcje oczu, problemy ze stopami, zaburzenia i zdrowie gruczołów, uzdrawianie, zdrowie i uzdrawianie, problemy lub ból szczęki, nogi, zaburzenia i zdrowie wątroby, układ limfatyczny, nudności, zdrowie szyi, przysadka mózgowa, łuszczyca, zatoki, infekcje i podrażnienia skóry, równowaga i zdrowie tarczycy, podróże, retencja wody

EMOCJONALNE: rozpraszanie lub uwalnianie gniewu, niepokój i nerwowość, uspokojenie, centrowanie, opanowanie, radzenie sobie ze zmianami, interwencja kryzysowa, harmonia, inspiracja, spokój i cisza, fobie, pogoda ducha

DUCHOWE: anielska komunikacja i połączenie, świadomość, komunikacja i połączenie z wyższą jaźnią, połączenie z wewnętrznym dzieckiem, medytacja, duchowa ochrona, prawda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Logo Deep stone
⭐️Sklep z biżuterią z kamieni naturalnych⭐️
Deep Stone to marka stworzona z największą dokładnością i dbałością o każdy detal
SKLEP
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram